Виїзний семінар « Стежками Івана Франка»

Земле, моя всеплодющая мати,

Сили, що в твоїй живе глибині,

Краплю, щоб в бою сильніше стояти,

Дай і мені!

Дай теплоти, що розширює груди,

Чистить чуття і відновлює кров,

Що до людей безграничную будить

Чисту любов!

Іван Франко

Нещодавно вчителям нашого ліцею довелося побувати на екскурсії в селі Криворівні, де розмістився музей Каменяра, а також у столиці Гуцульщини – Верховині.

Гуцульщина – цей  чарівний край зелено синіх гір ,смерекових лісів і дзвінких потоків,звичаїв гуцулів. Їх повір’я, одяг, скарби мистецтва завжди вабили і ваблять  митців слова і пензля , акторів і музикантів . Своєрідна неповторна краса Гуцульщини завжди була близька  Івану Франку, Лесі Українці, О. Кобилянській, М. Коцюбинському, В. Стефанику …

На музейному подвір’ї у Криворівні нас радо зустріла гід, яка хотіла якнайбільше розказати нам про Івана Франка . У кімнатах ми побачили багато експонатів, які свідчать достовірно про життя Франка у Карпатах .

Також ми оглянули « Гуцульську Ґражду». За формою вона нагадує маленьку фортецю — закритий двір, що складався з хати і прибудованих до неї господарських приміщень, входом до нього служила брама, яку на ніч закривали. Ґражду добре укріплювали, переважно для захисту від хижаків та сильних вітрів.

Опісля ми мандрували горами і  піднялися на оглядову вежу Верховини, що розташована на Швейковій горі. З висоти  пташиного польоту  милувалися красою цього краю, гірськими ландшафтами та річкою Чорний Черемош.

Відвідали Криївку – Музей УПА ,який знаходиться в підвальному приміщенні Петра Шекерика -Доникового . Підвалу сотня років, а експонатам майже так само – тут все, що вдалося назбирати по людях.

Наші педагоги  були на Літургії у церкві Успіння Пресвятої Богородиці ,  молилися за мир в Україні. Храм є однією з найбільших дерев’яних святинь в Україні.

У цьому чудовому відпочинку велика заслуга Голови  Профспілки Людмилі Рибінській, адже саме вона організувала цю  незабутню поїздку.